Достапни линкови

Вашингтон: Косово никогаш повторно нема да биде дел од Србија, изјава од Стејт Департментот


Косово никогаш нема повторно да биде дел од Србија, изјави денеска портпаролот на Стејт департментот Том Кејси. Тој сепак истакна дека САД ќе продолжат да работат на ова прашање со Белград и неговиот сојузник Русија, кои се спротиставуваат на независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG