Достапни линкови

Брисел: Претседателот Црвенковски денеска и утре на средби во ЕУ и НАТО


Претседателот Бранко Црвенковски денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што е најавено тој ќе се сретне со комесарот за проширување на Европската Унија, Оли Рен, со високиот претставник за надворешна и безбедносна политика Хавиер Солана и со генералниот секретар на НАТО, Јаап де Коп Схефер.
XS
SM
MD
LG