Достапни линкови

Газа: Илјадници Палестинци формираат човечки ланец по границата меѓу Газа и Израел


Илјадници палестинци денеска започнаа да формират човечки ланец по должина на границата меѓу Газа и Израел во знак на протест поради израелската блокада. Се очекува во ланецот да има околу 50 илјади луѓе. Израелската блокада е одговор на ракетните напади од територијата на Газа.
XS
SM
MD
LG