Достапни линкови

Хавана: Денеска прва седница на новоизбраниот кубански парламент


Новоизбраниот кубански парламент денеска ке ја одржи првата седница на која се очекува за нов претсеадтел на државата да биде именуван Раул Кастро, помладиот брат на Фидел Кастро, кој од здравствени причин неодамна објави дека се повлекува од претседателската должност. Фидел Кастро на власт во Куба беше во изминатите педетест години.
XS
SM
MD
LG