Достапни линкови

Белград: Утре посета на рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров


Во Белград утре треба да допатува рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров и главниот кандидат на претседателските избори и претседател на Гаспром Димитриј Медведев. Се очекува главни теми на разговорите во Белград да бидат изградбата на гасоводот низ Србија, како и ситуацијата на Косoво по прогласувањето на незaвиснсота.
XS
SM
MD
LG