Достапни линкови

Москва: Независноста на Косово создава ужасен преседан, изјави Путин


Независноста на Косово создава ужасен преседан кој на западните земји може да им се врати како бумеранг, изјави во Москва рускиот претседател Владимир Путин, додавајќи дека со тоа се скршил целиот систем на меѓународни односи што постоел повеќе стотици години. Говорејќи за земјите кои ја признаа независноста на Косово Путин оцени дека тоа ќе доведе до непредвидливи последици.
XS
SM
MD
LG