Достапни линкови

Венецуела: Авион со 45 патници најверојатно се урнал на западот од земјата


Властите во Венецуела соопштија дека авион со 45 патници и членови на екипажот, кој летал на домашна линија, од Мерида кон Каракс, веројатно се урнал во западниот дел на земјата. Авионот изчезнал од радарите и по него с етрага во планинаската област во близина на границата со Колумбија.
XS
SM
MD
LG