Достапни линкови

Москва: Самит на Заедницата на независни држави


Во Москва денеска се одржува самит на Заедницата на независни држави. Не е соопштен дневниот ред, но руските медиуми најавуваат дека ќе се разговара за енергетската соработка и имиграциската политика. Рускиот претседател Владимир Путин вчера имаше средби со претседателите на Грузија, Азербејџан и Таџикистан.
XS
SM
MD
LG