Достапни линкови

Брод: Состанок на министрите за одбрана на ЕУ


Министрите за одбрана на Европската Унија денеска кај Брод Кај Крањ ќе разговараат за ситуацијата на Косово и во регионот, по прогласувањето независност. За време на дво-дневниот неформален состанок, ќе стане збор и за распоредувањето европска мисија во Чад и во Централно Африканската Република.
XS
SM
MD
LG