Достапни линкови

Либерија: Завршува африканската турнеја на Џорџ Буш


Американскиот претсеател Џорџ Буш со денешната посета на Либерија ја завршува Африканската турнеја. Буш вчера во Гана изјави дека наспроти минатогодишните развивања на Американските воени планови за Африка Вашингтон не планира да изгради нови воени бази.
XS
SM
MD
LG