Достапни линкови

Букурешт: Српскиот претседател Борис Тадиќ во еднодневна посета на Романија


Српскиот претседател Борис Тадич денеска заминува во еднодневна посета на Романија. Тој ќе се сретне со неговиот колега Траиан Басеску. По прогласувањето на независно Косово, Басеску изјави дека отцепувањето на Косово од Србија е нелегален акт што ке предизвика немири во другите региони во кој живеат сепаратисти.
XS
SM
MD
LG