Достапни линкови

Белград: Мирни протести поради едностраната независност на Косово


Во организација на државните институции на Србија денеска во Белград закажани се мирни протести со цел да се изрази несогласувањето со едностраното прогласување на независност на Косово. Претседателот Борис Тадич укажа дека изразувањето на незадоволството треба да се изразува без насилство.
XS
SM
MD
LG