Достапни линкови

Берлин: Владата на Германија решила да го признае независно Косово


Владата на Германија решила да го признае Косово како независна држава, соопшти неименуван претставник на Кабинетот на канцеларот Ангела Меркел. Прецизирано е дека по објавувањето на одлуката, претседателот на Германија Хорст Келер ќе испрати писмо во Приштина, за воспоставување дипломатски односи.
XS
SM
MD
LG