Достапни линкови

Вашингтон: САД немаат намера да го повлечат амбасадорот од Белград


САД немаат намера да го повлечат својот амбасадор од Белград, и покрај одлуката на Србија да го врати амбасадорот од Вашингтон, соопшти синоќа Стејт департментот. Нашиот амбасадор одлично ја врши својата работа. Амбасадата е отворена, изјави портпаролот Шон Мекормак, заблагодарувајќи се на српската влада на безбедносните мерки околу зградата, која последните денови беше цел на демонстрантите кои протестираа против независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG