Достапни линкови

Хавана: Фидел Кастро се повлекува од функцијата претседател на Куба


Фидел Кастро денеска соопшти дека се повлекува од функцијата претседател на Куба и врховен командант на оружените сили, по 50-тина години владеење. Не сакам, ниту ќе го прифатам местото претседател на државниот совет или главен командант, се наведува во писмото на Кастро што го овјавуваат кубанските медиуми.
XS
SM
MD
LG