Достапни линкови

Исламабад: Партијата на Первез Мушараф изгуби на парламентарните избори


Владејачката партија на пакистанскиот претседател Первез Мушараф денеска го призна поразот на парламентарните избори. Според првичните резултати од вчерашните избори во Пакистан, опозиционите партии на поранешните пакистански премиери Бензаир Буто и Наваз Шариф, освоиле 139 од вкупно 272 места во парламентот.
XS
SM
MD
LG