Достапни линкови

Ерменија: Денеска се одржуваат претседателски избори


Во Ерменија денеска се одржуваат претседателски избори на кои фаворит е актуелниот премиер Сергеј Саркисијан. Сегашниот претседател Роберт Кочаријан е на функцијата 10 години и веќе не може да се кандидира.
XS
SM
MD
LG