Достапни линкови

Вашингтон: Министрите за одбрана од Јадранската група на средба со Роберт Гејтс


Министрите за одбрана на Јадранската Група, Македонија, Албанија и Хрватска, денеска во Вашингтон ќе имаат средба со американскиот скеретар за одбрана Роберт Гејтс. Главна тема се подготовките на трите земји за членство во НАТО, пред престојниот самит на Алијансата во април во Букурешт.
XS
SM
MD
LG