Достапни линкови

Приштина: Хавиер Солана ќе го посети Косово


Високиот претставник на Европската Унија за надворешна политика и безбедност, Хавиер Солана ќе престојува денеска во Приштина. Предвидено е тој да има средби со косовските лидери.
XS
SM
MD
LG