Достапни линкови

Вашингтон: Поддршка од претседателските кандидати Обама и Клинтон за независно Косово


Американскиот сенатор Џозеф Бајден и претседателските кандидати на Демократската партија Хилари Клинтон и Барак Обама го поздравија вчерашното прогласување на независноста на Косово. Сентарот Бајден најави дека наскоро ќе побара од неговите колеги да му се придружат во, како што рекол, изразувањето поддршка на Сенатот на независно Косово.
XS
SM
MD
LG