Достапни линкови

Танзанија: За време на посетата на Буш на Танзанија потпишан договор за помош на земјата


Американскиот претседател Џорџ Буш и претседателот на Танзанија Џакаја Кикуете потпишаа пет годишен договор во вредност од 698 милиони долари американска помош за оваа африканска земја. Целта на договорот е поттикнување на демократијата и економскиот раст во Танзанија. Буш е на еднонеделна турнеја низ земјите од Африка.
XS
SM
MD
LG