Достапни линкови

Пекинг: Организаторите на ОИ во Кина бараат 380 совршени жени за доделување на медали


Организаторите на наредните Олимписки игри во Кина започнале потрага по 380 совршени жени кои ќе учествуваат на церемониите на доделување на медалите на Олимпијадата. Кинеските медиуми јавуваат дека бил распишан конкурс со строги критериуми, како на пример, кандидатиките да бидат меѓу 18 и 24 години, високи меѓу 168 и 178 сантиметри, како и со идеална тежина и црти на лицето.
XS
SM
MD
LG