Достапни линкови

Приштина: Ситуацијата на Косово денеска е мирна


Ситуацијата на Косово денеска е мирна, изјави командантот на германскиот контингент на КФОР, генерал Роберт Бунд. Во изјавата за германското радио, Бунд оцени дека нема знаци за тензии, но нагласи дека силите на НАТО ќе останат на Косово долго време.
XS
SM
MD
LG