Достапни линкови

Багдад: Ал Каеда е протерана од Багдад, изјави ирачкиот премиер


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики изјави дека Ал Каеда е протерана од Багдад, но оти безбедносните сили мора да останат на високо ниво на готовност во битката против терористичките закани. Соединетите Држави во минатата година испратија дополнителни 30 илјади војници во Багдад и околината.
XS
SM
MD
LG