Достапни линкови

Москва: Русија ќе ја смени политиката кон сепаратистичките региони во Грузија


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави дека Москва ќе ја смени својата политика спрема сепаратистичките региони во Грузија, доколку Косово биде признато како независна држава. Тоа, според него, ќе ја присли Русија да заземе друга пзиција спрема Абхазија и Јужна Осетија каде што мнозинско население се руси.
XS
SM
MD
LG