Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш заминува во петдневна афричка турнеја


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска заминува во петдневна турнеја по Африка. Тоа ќе биде втора негова посета на тој Контиентет. Буш ќе посети неколку земји, а главен акцент ќе биде ставен врз напорите за справување со сидата и маларијата во Африка.
XS
SM
MD
LG