Достапни линкови

Техеран: Иран протестира поради објавување карикатури со пророкот Мухамед


Иран му вложи протест на данскиот амбасадор во Техереан поради повторното објавување на карикатури со пророкот Мухамед во данските весници. Иран бара од данската влада да превземе сериозни мерки. Повторното објавување на карикатурите во Данска се случи како гест на солидарност на весниците откако полицијата откри заговор за убиство на авторот на карикатурите.
XS
SM
MD
LG