Достапни линкови

Авџа: Вооружени напаѓачи убиле цело ирачко семејство


Вооружени напаѓачи убиле цело ирачко семејство, во селото Авџа, родното место на Садам Хусеин, северно од Багдад. Според полицијата, биле убиени мажот, жената и нивните 7 синови, кои биле сунитски арапи. Во меѓувреме, на пазар во Багдад одекна екплозија на автомобил бомба, при што најмалку 4 лица загинале, а 30-тина биле повредени.
XS
SM
MD
LG