Достапни линкови

Вашингтон: Започнува едно неделна турнеја на Џорџ Буш низ Африка


Американскиот претседател Џорџ Буш утре ја започнува еднонеделната турнеја низ земјите на Африка. Како што е најавено, Буш ќе ги посети Бенин, Танзанија, Руанда, Гана и Либерија, а во фокусот, покрај сиромаштијата и болестите во африканските земји, ќе бидат и геноцидот во Судан и политичко – етничките судири во Кенија.
XS
SM
MD
LG