Достапни линкови

Вашингтон: Проширени финансиските санкции на САД кон Сирија


Претседателот на САД Џорџ Буш издаде указ за проширување на финансиските санкции спрема Сирија поради обидот на оваа земја да ја загрози стабилноста во Ирак и да го поткопа суверенитетот и демократијата во Либан, пренесуваат агенциите. Буш во документот наведува дека со тоа се пршируваат санкциите кон високите претставници на сиријската влада и на нивните соработници.
XS
SM
MD
LG