Достапни линкови

Вашингтон: Обама и Мек Кејн победија на партиските избори во неколку американски држави


Барак Обама и Џон МекКејн прокинижија успех во партиските номинации за кандидати за Претседатател. Обама ја порази Хилари Клинтон на партиските избори на демократите во Вирџинија и Мериленд, додека МекКејн кај републиканците оствари победи врз неговиот против кандидат Мајк Хакаби.
XS
SM
MD
LG