Достапни линкови

Рим: Берлускони со 51 насто јавна поддршка по распишувањето на предвремените избори


По распишувањето на предвремени парламентарни избори во Италија,граѓаните се изјасниле дека би гласале за десничарскиот блог со кој претседава поранешниот премиер Силвио Берлускони. Истражувањата покажале дека партијата на Берлускони ја подржуваат околу 51 отсто од граѓаните. По падот на кабинетот на премиерот Романо Проди Италијанскиот претседател Џорџо Наполитано распиша предвремени избори за 13 и 14 април годинава.
XS
SM
MD
LG