Достапни линкови

Вашингтон: Два руски борбени авиони прелетале над американски носач на авиони во Пацификот


Според американските државни службеници,два руски борбени авиони од типот F-18 прелетале над американски носач на авиони кој се наогал во пацифичкиот океан. Се претпоставува дека Инцидентот се случил како резултат на долгогодишните воздушни патроли за време на студената војна. Засега од руската страна не го коментираат овој извештај.
XS
SM
MD
LG