Достапни линкови

Басра: Двајца новинари на Си Би Ес исчезнале


Двајца новинари на американската телевизија Си Би Ес исчезнале во јужниот дел на Ирачкиот град Басра.Според ирачката полиција и очевидци,новинарите биле киднапирани на 10 ти Февруари од страна на вооружено лице од хотелот во кој престојувале.
XS
SM
MD
LG