Достапни линкови

Сараево: Началникот на генералштабот на АРМ во посета на мисијата АЛТЕА во БИХ


Делегација на Армијата на Република Македонија,предводена од Началникот на Генерал Штабот на АРМ генерал-потполковник Мирослав Стојановски,од денеска ке престојува во дводневна посета на мисијата АЛТЕА во Босна и Херцеговина.За време на посетата генералот Стојановски ке оствари средба со командантот на ЕУФОР, генерал мајор Игнасио Мартин Виљалаин и со началникот на Вооружените сили на Босна и Херцеговина генерал полковник Сафет Поџиќ.а ќе го посети и Центарот за обука за мировни операции.
XS
SM
MD
LG