Достапни линкови

Вашингтон: Денеска средба Милошоски - Рајс


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски денеска во Вашингтон ке се сретне со американскиот државен секретар Кондолиза Рајс.На средбата Милошоски и Рајс ке разговараат за натамошното унапредување на билатералните односи,самитот на НАТО во Букурешт и поддршката на Соединетите Американски Држави за интеграција на Република Македонија во Алијансата.
XS
SM
MD
LG