Достапни линкови

Тбилиси: Опозицијата во Грузија ги суспендира разговорите со владата за реформите


Опозиционите партии во Грузија ги суспендираа разговорите со владата за реформите, барајки претходно да бидат ослободени од затвор уапсените демонстранти од крајот на минатата година и да бидат сменети директорот на државната телевизија и претседателот на централната изборна комисија. Опозицијата се закани дека доколку не бидат исполнети овие барања, повторно ќе бидат организирани улишни демонстрации.
XS
SM
MD
LG