Достапни линкови

Белград: Состанок на српскиот државен врв за излез од политичката криза


Претседателот на Србија Борис Тадиќ, премиерот Воислав Коштуница и претседателот на Парламентот Оливер Дулиќ денеска ќе одржат состанок на кој ќе се обидат да најдат излез од политичката криза во Србија. Состанокот го свика претседателот Тадиќ откако Европската Унија најави испраќање мисија на Косово, кое во блиска иднина ќе прогласи независност.
XS
SM
MD
LG