Достапни линкови

Техеран: Одбележување на 29 години од Исламската револуција


Со масовни собири денеска во Иран се одбележува 29 годишнината од Исламската револуција. На централниот плоштад во Техеран свое обраќање имаше иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат. Тој уште еднаш ја отфрли можноста Иран да попушти на притисокот од Западот за запирање на нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG