Достапни линкови

Вашингтон: Џон Мек Кејн треба уште да работи за поддршка од конзервативните Републиканци, изјави Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека потенцијалниот претседателски кандидат на републиканците, Џон Мекејн треба да работи уште за да ги придобие конзервативните членови на Републиканската партија. Буш меѓудругото го критикуваше претендентот за претседател на Демократите, Барак Обама, оспорувајќи ја неговата надворешна политика. Тој го обвини Обама дека поддржува директни преговори со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат, како и потенцијален напад на Пакистан.
XS
SM
MD
LG