Достапни линкови

Скопје: Одложена денешната лидерска средба


Средбата на лидерите на четирите најголеми партии од власта и од опозицијата, што на иницијатива на премиерот Никола Груевски требаше да се одржи денеска, е одложена на барање на претседателот на ДПА Мендух Тачи заради негово отсуство од државата.Тачи побарал средбата да биде презакажана со укажување дека е потребно лично лидерите да присуствуваат на состаноците од таков формат. Лидерската средба ќе биде одржана во некој од наредните денови.
XS
SM
MD
LG