Достапни линкови

Минхен: НАТО ризикува поделба меѓу земјите кои се и не се подготвени да се борат, изјави Гејтс


Американскиот секретар за одбрана Робертј Гејтс рече дека НАТО Алијансата ризикува поделба меѓу постојните членки на оние кои се и не се подготвени на борба. Тој апелираше до европските сојузници за посилна поддршка на војната во Авганистан и рече дека НАТО не може да си дозволи луксуз и да им дозволи на некои нации да извршуваат помалку опасни мисии, за разлика од други.
XS
SM
MD
LG