Достапни линкови

Минхен: Претседателот Бранко Црвенковски викендов на Конференција за безбедносна политика


Во Минхен викендов ќе се одржи 44-тата Минхенска конференција за безбедносна политика, на која ќе учествуваат државници, владини претставници и експерти од 50-тина земји. Некои од темите се и иднината на НАТО, Балканот и Русија. На конференцијата ќе присуствува и македонскиот претседател Бранко Црвенковски.
XS
SM
MD
LG