Достапни линкови

Скопје: Законот за решавање на статусот на стечајните работници во Собранието


На дневниот ред на Собранието на Македонија денеска е предложениот закон за решавање на статусот на стечајните работници со над 25 години стаж. Стечајците и денеска протестираат пред Македонскиот Парламент.
XS
SM
MD
LG