Достапни линкови

Прага: Чешкиот парламент денеска ќе гласа за нов претседател на државата


Чешкиот парламент денеска би требало да гласа за нов претседател на државата. Кандидати се актуелниот претседател, Вацлав Клаус и Јан Швејнар, професор на универзитетот во Мичиген. Пратениците не можат да се договорат дали денешното гласање за шеф на државата да биде тајно или јавно.
XS
SM
MD
LG