Достапни линкови

Москва: Полскиот премиер Доналд Туск на разговори со руските лидери


Полскиот премиер Доналд Туск е во Москва на разговори со руските лидери за намалување на тензиите меѓу двете земји, предизвикани главно опради американските планови за инсталирање анти-ракетен штит во Полска и Чешка. Туск, при превземањето на премиерската функција најави дека подобрувањето на доносите со Русија ќе му биде еден од приоритетите.
XS
SM
MD
LG