Достапни линкови

Подгорица: Мило Ѓукановиќ мандатар за состав на нова црногорска влада


Мандатар за составот на новата црногорска Влада ќе биде претседателот на Демократската партија на социјалистите Мило Ѓукановиќ, додека кандидат за претседател ќе биде потпретседателот на партијата и актуелниот шеф на државата, Филип Вујановиќ одлучи синоќа Главниот одбор на владеачката црногорска партија. Досегашниот премиер Жељко Штурановиќ поради болест поднесе оставка на функцијата.
XS
SM
MD
LG