Достапни линкови

Газа: Седуммина Палестинци убиени во израелски воздушни напади


7 Палестинци се убиени во израелските воздушни напади и копнени судири во Газа. Според Хамас загинале 6 милитанти и еден цивил. Израел соопшти дека нападите ке продолжат се додека не престанат ракетните напади од територијата на Газа.
XS
SM
MD
LG