Достапни линкови

Кабул: Посета на американскиот државен секретар и британскиот шеф на дипломатијата


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс и британскиот министер за надворешни работи Дејвид Милибанд денеска пристигнаа во Кабул и веднаш отпатуваа на југот на Авганистан во Кандахар каде има голема активност на талибанците. Оваа посета доаѓа во моментите кога Вашингтон и Лондон ги интензивираа повиците до другите Нато членки да испратат повеќе трупи за борба против талибанските милитанти на југот на Авганистан.
XS
SM
MD
LG