Достапни линкови

САД: Повеќе од 20 загинати во торнада


Повеќе од дваесет загинати и повеќе десетици повредени е билансот од неколкуте торнада што синоќа ги погодија американските јужни држави Тенеси и Арканзас. Поради големите материјални штети и прекинот на снабдувањето со електрична енергија прогласена е вонредна состојба.
XS
SM
MD
LG